Lenovo ThinkPad W540 – legendarny laptop o ponadprzeciętnej wydajności

Lenovo ThinkPad, Mobilne stacje robocze, Nowości na świecie Zostaw komentarz

lenovo-laptop-thinkpad-w540-front-1

fot. lenovo.com

Seria Lenovo ThinkPad W jest synonimem najwyższej klasy. Laptopy z tej linii dedykowane są wymagającym specjalistom, którzy oczekują wysokiej jakości wykonania, trwałości, procesorów o odpowiedniej mocy obliczeniowej i dobrej grafiki. Model Lenovo ThinkPad W540 spełnia wszystkie te wymogi. Czy jednak nie ma żadnych słabszych stron?

Odświeżony design

Lenovo ThinkPad W540 jest wysokiej klasy stacją roboczą dedykowaną grafikom, programistom, inżynierom i innym wymagającym użytkownikom. Ten notebook do zadań specjalnych waży około 2,53 kg. Szerokość obudowy wynosi 377 mm, głębokość 248 mm, wysokość 30 mm. Całość nie jest więc smukłym ultrabookiem, ale konstrukcja jest poręczna i nie przypomina topornych kształtów pierwszych Lenovo ThinkPadów z serii W. Producent zrezygnował tutaj także z zatrzasku pokrywy (niektórych użytkowników może to nieco rozczarować).

Sztywność obudowy zapewniają wzmocnienia włóknem szklanym oraz doskonale spasowane, metalowe zawiasy.

Doskonałe wyposażenie

Lenovo ThinkPad W540 posiada 4 porty USB, wejście DisplayPort i VGA, złącze stacji dokującej. Użytkownicy znajdą tutaj także napęd optyczny DVD. Najwyższe bezpieczeństwo danych, zapewnia moduł szyfrowania TPM oraz czytnik linii papilarnych.

Laptop posiada złącze WLAN oraz Bluetooth i modem WWAN (3G lub LTE).

Ponadprzeciętna wydajność

Lenovo ThinkPad W540, jak przystało na najwyższej klasy mobilną stację roboczą, wykorzystuje podzespoły najnowszej generacji. Użytkownicy znajdą tutaj „mocarne” procesory z rodziny Intel Haswell. Są to 4-rdzeniowe jednostki Intel Core i7 4800MQ o częstotliwości taktowania od 2,7 do 3,7 GHz (w wersji standardowej). Dostępne są także tańsze konfiguracje z jednostkami Intel Core i5 oraz najwyższej klasy procesory Intel Core i7 4930MX z serii Extreme, które zapewniają niemalże kosmiczną wydajność.

Pamięć RAM można rozbudować do 32 GB. Za wydajność graficzną odpowiada zaś wysokiej klasy karta Nvidia Quadro K1100M.

Wyjątkowa jakość obrazu

Ekran ThinkPad W540 ma rozmiar 15,6 cala. Matryca dostępna jest w rozdzielczości Full HD oraz w oszałamiającej jakości 3K (2880 x 1620 pikseli). Konfiguracja w rozdzielczości 3K to wyświetlacz typu IPS, w którym, nawet najbardziej wymagający graficy nie powinni znaleźć słabych punktów.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj