HP ZBook 15 - solidny laptop do wydajnej pracy

HP ZBook, laptopy HP Zostaw komentarz

hpzbookstudiog3mobileworkstation

fot. hp.com

HP ZBook 15 to typowa mobilna stacja robocza wyposażona w matrycę o klasycznych wymiarach, niskonapięciowy procesor oraz profesjonalną kartę graficzną z serii nVidia Quadro K. Konstrukcja jest nieco masywna, ale notebook jest za to bardzo wydajny i świetnie sprawdzi się do pracy z wymagającym oprogramowaniem.

Pierwsze wrażenie

HP ZBook 15 wyposażony został w matrycę o przekątnej 15,6 cala. Konstrukcja wykorzystuje magnezowe wieko. W obudowie niektóre elementy wykonane zostały z tworzyw sztucznych, ale dobrze spasowane zawiasy i sztywny spód jednostki zasadniczej sprawiają, że notebook jest stabilny oraz nie ugina się pod mocniejszym naciskiem.

Całość jest dość masywna, ponieważ HP ZBook 15 waży 2,82 kg, a wysokość obudowy sięga 30,5 mm. Przy ultrabookach o wysokości 21 mm, laptop ten prezentuje się dość topornie. Wielu użytkowników ceni sobie jednak taki tradycyjny charakter obudowy i jej dużą wytrzymałość.

Klawiatura i porty

HP ZBook 15 posiada klawiaturę o wymiarach 35,25 x 11,5 cm. Klawisze są wyraźnie rozdzielone. Konstruktorzy zadbali o praktyczne podświetlenie, które ułatwia pracę po zmroku. Minusem klawiatury jest krótki skok klawiszy - szybkie pisanie długich dokumentów tekstowych może być nieco męczące przy takiej budowie.

Mocniejszą stroną modelu są porty. Na obudowie znajdziemy 3 szybkie porty USB 3.0 i 1 port USB 2.0, złącze VGA/D-Sub i DisplayPort, czytnik SD oraz gniazdo stacji dokującej. Wielu użytkowników ucieszy także obecność napędu Blu-Ray (lub DVD w tańszych konfiguracjach).

O biznesowym charakterze laptopa przesądzają zabezpieczenia danych. HP ZBook 15 wyposażony został w czytnik linii papilarnych oraz czytnik SmartCard.

Wydajne podzespoły

HP ZBook 15 to bardzo wydajna stacja robocza dedykowana wymagającym specjalistom. Odpowiednią moc obliczeniową zapewniają niskonapięciowe jednostki Intel Core i5 lub Intel Core i7 (taktowanie od 2,4 do 3,4 GHz). Wsparciem dla procesora jest pamięć RAM, którą można rozbudować do 32 GB.

Za wydajność graficzną odpowiadają cenione przez użytkowników karty nVidia Quadro K. Są to modele 2100M, 1100M lub 610M. Użytkownicy mogą wybrać wersję z dyskiem SSD lub HDD.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj