Krzyżówka cokolwiek nietypowa - Lenovo ThinkPad P40 Yoga

Lenovo ThinkPad Yoga Zostaw komentarz

lenovo-laptop-thinkpad-p40-yoga-stand-mode-1

fot. lenovo.com

W tej nazwie coś musi być nie tak, prawda? W końcu Lenovo stosuje w swoich laptopach dość jasną i oczywistą nomenklaturę. ThinkPad P to mobilne stacje robocze, Yoga to laptopy konwertowalne, 4 niemal zawsze oznacza przekątną ekranu czyli 14 cali. Żadna z tych cech nie wydaje się pasować do dwóch pozostałych. Mobilne stacje robocze są 15-calowe lub większe, hybrydy laptopa i tabletu 13-calowe lub mniejsze. A jednak powstał model Lenovo ThinkPad P40 Yoga.

Ni pies, ni wydra

Od pierwszego wrażenia wiemy, że mamy do czynienia z oryginalnym urządzeniem. Laptop ma 14-calowy wyświetlacz, daje się otworzyć o 360º i wygląda co najmniej ciekawie.

Gdy spojrzymy na niego jak na mobilną stację roboczą, zapewne zastanowią nas procesor niskonapięciowy, możliwość rozbudowania do maksymalnie 16 GB RAM i karta graficzna - najsłabsza wśród profesjonalnych nVidia Quadro.

Z kolei patrząc na ten model jak na laptopa konwertowalnego, może nas nieco zdziwić waga w przedziale 1,8-2 kg, do której trzeba doliczyć solidny zasilacz.

Bez stereotypów

To nie jest ani mobilna stacja robocza, ani laptop konwertowalny. W obu tych kategoriach laptop zostanie zdeklasowany przez bardziej wyspecjalizowane ThinkPady. Pod względem uniwersalności ma jednak szanse je przebić, a nawet przyczynić się do stworzenia całkiem nowej kategorii urządzeń. Gdy weźmiemy pod uwagę, że dysponuje wyświetlaczem IPS o rozdzielczości 2560 x 1440, procesorem Intel i7 generacji Skylake oraz baterią o pojemności 57 Wh, to wcale nie wydaje się za ciężki ani za mało kompaktowy.

Dla wielu użytkowników Lenovo ThinkPad P40 Yoga będzie bardzo cennym nabytkiem o szerokim spektrum zastosowań. Nie będzie natomiast (przynajmniej ta generacja) tym, co obiecuje jego nazwa.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj