Czym wyróżniają się notebooki Apple?

Laptopy Apple Zostaw komentarz

fot. apple.com

fot. apple.com

Marka Apple słynie ze stylowych laptopów dedykowanych użytkownikom komercyjnym. W ofercie tego producenta, który dopiero zdobywa polski rynek, dostępne są jednak także serie biznesowe. Czym wyróżniają się one na tle swojej bezpośredniej konkurencji?

Charakterystyczne cechy laptopów Apple

Notebooki Apple z linii biznesowych wykorzystują stylowe, smukłe obudowy, które doskonale wpisują się w najnowsze trendy (o czym również na tej stronie). Wykonane są one z magnezu, co zapewnia wysoką trwałość i sprawia, że konstrukcje prezentują się elegancko oraz prestiżowo. Do takich opakowań trafiły jednak mocne podzespoły, które zapewniają odpowiednią wydajność sprzętu i typowo biznesową funkcjonalność.

Apple MacBook - funkcjonalne notebooki biurowe

Linia laptopów Apple MacBook została zaprojektowana z myślą o firmach poszukujących funkcjonalnego sprzętu do podstawowego użytku biurowego. Te notebooki Apple doskonale sprawdzą się w pracy z podstawowym oprogramowaniem (arkusze kalkulacyjne, edytory tekstu, programy do obsługi skrzynki pocztowej czy wystawiania faktur). Na tle swojej bezpośredniej konkurencji wyróżniają się przede wszystkim smukłymi kształtami i stylowym designem, które niewiele ma wspólnego z ciemnymi powierzchniami charakterystycznymi dla wielu innych laptopów biznesowych.

Na uwagę zasługuje m.in. model MacBook 12, który jest bardzo mobilny i doskonale sprawdzi się do pracy w terenie. W stylowym szarym, srebrnym lub złotym pudełku o szerokości 280 mm, głębokości 197 mm i wysokości zaledwie 13 mm, które waży tylko 0,92 kg, znalazły się pełnowymiarowe podzespoły zapewniające odpowiednią wydajność podczas pracy. Komputer wykorzystuje procesor Intel Core M i układ graficzny zintegrowany z CPU. Mocną stroną tego modelu jest jakość obrazu. Notebooki Apple MacBook 12 wykorzystują ekran Retina w rozdzielczości QHD. Gwarantują one dobre podświetlenie, wyraźne kolory i doskonałe odwzorowanie szczegółów obrazu.

Apple MacBook Pro - notebooki do pracy z wymagającym oprogramowaniem

Dla wymagających użytkowników, pracujących z bardziej zaawansowanym oprogramowaniem, marka Apple przygotowała linię MacBook Pro. Notebooki Apple MacBook Pro posiadają wytrzymałe obudowy z aluminium oraz starannie dobrane, markowe komponenty.

Jednym z modeli, które ukazują cechy charakterystyczne całej linii, jest Apple MacBook Pro 15. Wykorzystuje on klasyczną matrycę o przekątnej 15,6 cala. Jest to ekran Retina wyróżniający się bardzo wysoką rozdzielczością - 2880 x 1800 pikseli (3K). Wydajność odpowiednią do pracy zapewnia czterordzeniowy procesor Intel Core i7 oraz pamięć RAM 16 GB. Model ten dostępny jest zarówno jako konfiguracja z grafiką zintegrowaną z procesorem, jak i z kartą dedykowaną (AMD Radeon).

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj