Test HP ProBook 430

HP ProBook, laptopy HP Zostaw komentarz

p4n86et-abu_2_1750x1285

fot. hp.com

ProBook 430 jest bez wątpienia znacznie cieńszy oraz nieporównywalnie lżejszy niż ProBook 4340s. Poza tym został wyposażony w niskonapięciowy procesor marki Intel Haswell, podczas gdy w drugim urządzeniu stosuje się zwyczajne dwurdzeniowe procesory Intela. Nie ulega zatem wątpliwości, że jest to sprzęt inny, ale czy lepszy?

Bez wątpienia całkiem sporo szczegółów składa się na kompletny obraz tego urządzenia, uznawanego za jeden z najlepszych w swojej klasie. Trudno bowiem znaleźć u konkurencji równie sprawne maszyny o teoretycznie biznesowej funkcjonalności i stosunkowo korzystnej cenie. Całkiem porządnie wykonana obudowa oraz dość długi czas pracy na akumulatorze na pewno sprawiają, że HP ProBook 430 jest sprzętem godnym polecenia. Urządzenie występuje jak dotychczas w trzech nieco zróżnicowanych wersjach ProBook 430 G1, ProBook 430 G2 oraz ProBook 430 G3.

Ogólnie rzecz ujmując wszystkie urządzenia z serii HP ProBook 430 oscylują na granicy pomiędzy laptopami biznesowymi a komputerami mobilnymi do użytku domowego (kilka dodatkowych informacji pod tym linkiem: http://www.kuzniewski.pl/k1343,laptopy-hp-probook-probook-430.html). W stosunku do tych ostatnich wyróżnia je kilka ciekawych rozwiązań takich jak czytnik linii papilarnych, oprogramowanie do szybkiego szyfrowania danych na dysku twardym oraz obecność dobrej jakości modułu do łączności szerokopasmowej. Aby jednak w pełni uznać przynależność tych urządzeń do kategorii czysto biznesowej, musiałyby być wyposażone w nieco bardziej zaawansowane rozwiązania sprzętowe pochodzące z dziedziny zabezpieczeń. Brakuje w nich także bardzo przydatnego złącza stacji dokującej oraz po prostu nieco sprawniejszej matrycy. Wadami urządzeń z serii ProBook 430 jest również stosunkowo mocne ograniczenie wydajności oraz niewygodna dla przeciętnego użytkownika klawiatura.

Zalety ProBook 430

  • całkiem dobry czas pracy na akumulatorze bez ładowania
  • elegancka i solidnie wykonana obudowa
  • matowa matryca
  • zainstalowany moduł TPM
  • dobrze dopracowany rozkład złączy
  • wbudowany modem WWAN

Wady ProBook 430

  • pod dużym obciążeniem urządzenie może być zbyt głośne
  • stosunkowo przeciętna jakość obrazu.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj