HP ProBook 650 czyli laptop biznesowy średniej klasy

Seria HP ProBook Zostaw komentarz

Wygląd zewnętrzny

c03890244_1750x1285

for. hp.com

HP ProBook 650 to typowy laptop biznesowy. Klawiatura jest w kolorze czarnym, a dolna część obudowy jest w kolorze srebrnym. Touchpad jest przesunięty lekko na lewo. Górna klapa jest całkowicie czarna i pokryta gumową powłoką. Cała konstrukcja jest solidna i nie poddaje naciskom. Na lewy boku znajduje się gniazdo zasilania, LAN, 3x USB 3,0, czytnik kart pamięci, napęd optyczny DVD oraz czytnik Smart Card. Na prawy boku gniazdo audio, 2x USB 3.0, DisplayPort, VGA, wylot powietrza i gniazdo Kensignston. Z tyłu umieszczony jest port szeregowy, a na dole złącze stacji dokującej. Klawiatura posiada część numeryczną, jest wyspowa. Skok klawiszy krótki, stawiają one opór, są chropowate. Touchpad obsługuje funkcję wielopunktowego dotyku, a niżej są dwa przyciski o niskim skoku.

Obraz

HP Probook ma matrycę o rozdzielczości 1366×768 (lub Full HD w zależności jaką opcję wybierzemy). Nie jest ona na miarę komputera średniej klasy. Jasność jest słaba, a kontrast niski. nie nadaje się on do pracy na zewnątrz, jednak w pomieszczeniach o słabej jasności nie będzie żadnego problemu. Kąty widzenia poziomo są całkiem niezłe, dość duże i o dobrej jakości, jednak pionowo szybko tracą jasność.

Procesor

Laptop wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intel Core i34000m. Oparty jest na architekturze Haswell. Częstotliwość taktowania wynosi 2,4GHz. Dzięki HyperThreading może wykonywać obliczenia na czterech wątkach. Niestety nie obsługuje technologii Turbo Boost. Dzięki ulepszeniom procesor jest lepszy o około 10% więcej wydajny.

Grafika

Za grafikę odpowiada zintegrowany układ Intel HD Graphics 4600. Częstotliwość taktowania wynosi 2001100 Mhz. Wspiera DirectX 11.1, a w teście 3D Mark uzyskał 3787 pkt. Stanowczo nie nadaje się do wymagających gier, ale dla użytkownika, który nie zajmuje się tym tematem, stanowczo taka karta wystarczy.

Kultura pracy

HP ProBook 650 nie jest zbyt szczególnie głośnym laptopem. Podczas średniego obciążenia uzyskał maksymalnie 35,6 dB, a przy wysokim obciążeniu 36,7 dB.

Temperatura

Temperatura tego laptopa może przekroczyć 30*C, lecz żeby uzyskać taką temperaturę musi on pracować na pełnych obrotach.

Bateria

Bateria mieszcząca się w tym sprzęcie ma pojemność 55 Wh. Na luzie może utrzymywać się nawet ponad 7 godzin. Przy korzystaniu z sieci jest to już 5 godzin. W przypadku oglądania filmów jest to niecałe 4 godziny, a przy pełnym obciążeniu około 2 godziny.

Głośniki

Głośniki znajdują się z tyłu za klawiaturą. Ich dźwięk jest bardzo słaby, wręcz fatalny. Brak w nich basu.

Podsumowanie

HP ProBook 650 jest to naprawdę dobry laptop biznesowy. Dlaczego to podkreślam ? Ponieważ jeśli chodzi o laptopy biznesowe nie liczy się wydajność, a funkcjonalność, mobilność oraz wytrzymałość, a HP włąsnie tym się wyróżnia więc myślę, że to dobry sprzęt ale jeszcze trochę niedopracowany.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj